Leden 2013

Vzhůru na sál

31. ledna 2013 v 22:26 | Skipa |  Aktuality
Ahoj, nejraději bych tento chmurný článek již ani nepsala, ale když je to blog o Skipovi, tak ať tu máme vše, co k němu patří.
Následující 2 týdny budou poměrně stresující. Ať už kvůli okresnímu kolu soutěže z jazyka českého, komořině nebo přípravám na narozeniny. Všechny tyhle věci jsou v pořádku, ale to, že 13. 2. podstoupí můj pejsek již druhou operaci se mi tak v pořádku nezdá :(
Přičinou operace jsou ty bouličky. Ta na hlavě je prý běžná - zanícený pór → ztvrdlý → vyjmutí; ta pod ocáskem není tak banální. Popravdě řečeno je to taková chlapská psí záležitost. Možná to totiž souvisí s hladinou testosteronu. Po vyjmutí bulky paní doktorka zjistí, zda je ho hodně nebo ne. Pokud by ho hodně bylo, bulky by se tvořili znovu.. Co ale potom s tím? Kastrace? Na to by mi bylo Skipa moc líto, ale nejspíš by to pro něj bylo jedno z nejlepších řešení.
Co bude, tady zatím rozebírat nebudu, jelikož to nikdo neví. O všem vás budu podrobně informovat osudného dne, 13.2. 2013..

Skip a mega tenisák

27. ledna 2013 v 17:35 | Skipa |  Skip Videa
Ahoj :)
Dnes jsem konečně zpracovala slibované video se Skipem a jeho velkým míčkem. Možná to pro vás bude nudné, ale pokud si ho chcete zhlédnout, tak doporučuji přepnout do nejvyšší kvality a pokusit se ho zkouknout celé, je tam malá pointa.
Jinak k té kvalitě... No, není to žádná sláva, jelikož jsem video nahrávala na foťák (digitální, který nemá LED diodu) a bylo trochu šero (a to jsem se snažila rozsvítit všechna světla) :D


Aktuálka k 25.1.

25. ledna 2013 v 10:56 | Skipa |  Aktuality
Zdravím :)
Děkujeme moc všem za ohlasy u minulého článku na Skipův věk. Ano, opravdu nevypadá na 7, dokonce se tak ani nechová. Je to pořád hravý a veselý pejsek :) Takže až budete mít obavy o věk svého pejska, tak se nebojte. Když mu byly tři roky, tak jsem si také říkala, jaké to asi bude až mu bude 6,7,12... Ale je to pořád úžasné. Učí se jako štěně, dovádí, dokonce začneme (snad snad snad) s agilitami.
Jediné, co je trošku horší, že musíme opět k veterináři. Ony jsou to možná jen kosmetické vady, ale nechci, aby měl můj pejsek na těle 2 bouličky. Jednu má pod ocasem - veterinářka nám řekla, že je to nejspíš od análních žlázek a že to máme sledovat, jestli neroste. No, zdá se mi že malinko povyrostla. Proč mu to ale neodstranila včas, nevím. Udělala se mu ještě jedna na hlavičce, ale to se mi spíše zdá jako nějaká tuková bulka. Je malá, neroste, poměrně pohyblivá. Uvidíme.. Příští týden jsme objednáni k paní veterinářce do V... Nepamatuji si to město, ale slyšeli jsme o ní samé dobré věci, tak snad už nás toho zbaví :)

Design #5

23. ledna 2013 v 20:04 | Skipa |  Blog
A je to tu. Konečně. Omlouvám se za véééélké zpoždění, ale přeci jen ještě půlka zimy zbývá ne? :)

Design #4

23. ledna 2013 v 19:36 | Skipa |  Blog
Podzim 2012 s sebou přinesl nový vzhled :)10x hurá!

21. ledna 2013 v 18:00 | Skipa |  Novinky Blog
Ahoj všichni! :)
Dnes jsem nadšená díky tomu, že mi po 3 úmorných týdnech konečně přišel můj notebook z opravy. Poslední článek jsem psala ještě na horách ze strejdova notebooku. Po příjezdu jsem mohla být na starém s televizí, ale díky zkreslování písmenek a podivnému rozlišení jsem měla velkou nechuť :D Maximálně jsem byla na skype, FB a psala komentáře. Díky tomu, že mi ani nezmizela data, mohu v tomto týdnu udělat také (konečně) zimní design.
Tak zatím :)

Oblečky - přepych nebo nutnost?

8. ledna 2013 v 11:09 | Skipa |  Psí svět
Určitě o tom každý pejskař již někdy popřemýšlel. "Mám mu to dát, není to zbytečné? Nechtějí na tom jen vydělat?"

Většina dnešních psů žije s námi v domech a bytech, kde je cca 23°C. Proto, když vyjdou ven do -5° mrazu, dostane jejich tělíčko pořádnou ránu. Především u mini plemen, naháčů, ale i středních velikostí... Proto je ideální těsně před procházkou pejska obléci do příslušného oblečku. Prodávají se vhodné do každého ročního období.

Pokud se pes začne klepat, je to stejné jako u lidí, má strach nebo zimotřas. V tomto případě by mu byla zima. Možná si někdo řekne "vždyť je to jen zvíře!", ano je to zvíře. Zvíře, které může být stejně nemocné jako vy. Záněty ledvin, kloubů, močového měchýře... Proto se tomu dnes většina pejskařů snaží předejít právě oblečky.

U starých psů je to také nutností. Jejich tělo není schopné tak dobře regulovat tělesnou teplotu, proto jsou náchylnější k nemocím.

Jak jsem již zmiňovala, oblečků naleznete širokou škálu jak na internetu, tak ve zverimexech. Můžete svému pejskovi pořídit např. pláštěnku, teplákovou soupravu, bundu, či jen tričko na doma (pro naháče)..

Doufám, že pokud jste zatím o takových věcech neuvažovali, trošku se nad tím zamyslíte a popřemýšlíte, zda by to vašemu pejskovi nemohlo pomoci :)

Edit 18:17: Článek je mířen na klasické oblečky, ne na módní doplňky (právě na tich se snaží obchodníci jen vydělat) ;)

České velehory

5. ledna 2013 v 16:59 | Skipa |  Aktuality
Ahoj všichni!:)
Dneska dopoledne jsme se vydali do Krušných hor, kde strávíme celý týden. Zatím to není ta pravá Ladova zima, ba ani normální zima, protože zde není moc sněhu... Vlastně žádný (tady na Mariánské, na Klínovci je to lepší) :D
Dnes jsme se chtěli vydat lyžovat, jenže není kde. Skiareál Klínovec je z důvodu silného větru (až 30m\s) uzavřen a otvírá až zítra. Tak doufám že zítra už to půjde :) Kolem ostatních areálů, co jsme projížděli (např. Neklid), tam to vypadalo jako na jaře :(

Jak jsem již psala, můj notebook mám v opravně, tak abych předešla otázkám, odkud píšu?
Mám půjčený strejdovo, bratránek tety a internet chytám super strong z vedlejší chaty :D
Skipa

Novoroční předsevzetí týkající se blogu

2. ledna 2013 v 12:52 | Skipa |  Co chystáme...
Článek zde měl být již včera, ale vypnul se mi internet a až dnes jsem zjistila že mám zapnuto automatické ukládání. Jinak k těm obrázkům.. Přes tu televizi je všechno zkreslené, proto ty rámečky vypadají.... tak jak vypadají :D

Ahoj všichni :)
Je toho opravdu spoustu co bych zde chtěla změnit. Například aktivitu :D To tedy především. Jestli se mi to podaří nám řekne čas, ale své plány jsem zde sepsala a pokusím se je dodržet.