Červenec 2012

Pajdáme...

31. července 2012 v 19:39 | Skipa |  Aktuality
Ahoj,
Skipík včera večer začal pajdat na pravou přední nožku.. Nejspíš má něco s drápkem, jelikož když včera večer přišel s bráchou z procházky, měl tam trošku krve. Doufám, že se to zlepší, jinak zítra nebo pozítří navštívíme veterináře. Dnes celý den polehává a nenechá si na to sáhnout. I když, on je tak trošku cimprlich. Bolí ho každá maličkost a když mu na ni sáhnete, hned vrčí, kvičí, chytá vás za ruku, kope zadníma nohama... Někdy je to opravdu zábava ho pozorovat, když mu nic není a dělá takové scény, ale teď? Nevím nevím..
Mimochodem, dnes jsem také doplnila akce, rozšířila jsem je dalšími z psích kusů. Tak možná tam už naleznete něco v okolí vašeho bydliště :)

Psí akce - srpen 2012

30. července 2012 v 20:49 | Skipa |  Akce
4. - 5. 8. 2012 Soustředění agility s Evičkou Linkovou Sirius team Více
4. - 7. 8. 2012 Agilitní tábor s Janou Zemkovou, úroveň A1 cvičiště na Zdobíně Více
4. - 11. 8. 2012 Soustředění agility v Českém Ráji kemp Ostružno u Jičína Více
6. - 16. 8. 2012 Agility tábor se zkouškami Děčín Více
5. 8. 2012 O Lyskou tlapku Lysá nad Labem Více
9. - 12. 8. 2012 Mini tábor agility Horní Suchá Více
11. 8. 2012 Intenzivka agility s Martinou Vaškebovou Brno Více
11. - 14. 8. 2012 Agilitní tábor s Janou Zemkovou, úroveň A2, A3 cvičiště na Zdobíně Více
11. - 18. 8 2012 LVT agility s Veronikou Krčmářovou a Martinem Nehybou Ranč Esadera, Zátaví u Mostu Více
12. 8. 2012 Prázdninové hopsání Most, Rastava Více
12. - 17. 8. 2012 Agility soustředění Radovana Lišky kynologický areál Zetor Brno Více
12. - 18. 8. 2012 LVT agility s veronikou Krčmářovou a Martinem Nehybou ranč Esadera, Zátaví u Písku Více
18. - 21. 8. 2012 Agility soustředění Moniky Šaling Kladno Více
18. 8. 2012 Neoficiální závody v miniagility Čivava Cup Dvůr Králové nad Labem Více
18. 8. 2012 Čtyřlístek - agility Ratíškovice Více
18. - 25. 8. 2012 Tábor agility Lipová u Šluknova Více
19. 8. 2012 Skoková gymnastika s Eliškou Dolníčkovou Lednice Více
25. - 31. 8. 2012 Agility soustředění Radovana Lišky kynologický areál Zetor Brno Více
26. - 31. 8. 2012 Tábor agility a dogfrisbee Javorník Více

Souhrn událostí za víkend...

29. července 2012 v 19:49 | Skipa |  Události
Víkend jsme strávili na chalupě, ale shrnu to od začátku.
Ve čtvrtek večer mamka nahmatala Schnoopynce (králíčkovi) na krku bulku. Dobře, snažila jsem se nepanikařit. Třeba to budou jen uzlinky od rými kterou právě prochází.
Přesto nám to nedalo a v pátek jsem se vydali na veterinu. Zlatíčko moje, byla tak hodná a statečná. Pan doktor ji prohmatal a podle výrazu šlo čekat něco hrozného. ,,Jsou to hnisavé abcesy, které se jí krví budou rozšiřovat po celém těle. Má jich celkem pět. Teď jí to ještě nebolí, ale začne to hnisat. Léčba je bolestivá, nákladná a přesto efektivní pouze na pár týdnů a vrátí se to. Být vámi vrátil bych ji zpět do zverimexu." Začaly série otázek. Máme psa, může to chytit? Můžeme to chytit my? ,,Jen v mála případech, ale pes by ji neměl olizovat" HA. Skip, olizujíc ji vždy když byla puštěná, se mi zčistajasna objevil v myšlenkách. Ne, to nepůjde uhlídat. Začaly se mi zamlžovat oči. Nepřestávalo to, věděla jsem, co bude následovat a chápala jsem to. Bude to lepší. Schnoopynku jsme vrátily... Brečela jsem celé odpoledne, včera také, a ještě dneska mi kapou slzy, když si na ni vzpomenu. Říkáte si, proč je to lepší? Co kdyby to chytil Skip? Schnoopy jsem znala dva týdny a dost mi ublížilo že ji už nemám, ale co Skip? To bych nepřežila.. Na intenetu jsem si poté ještě četla na různých fórech o této nemoci. Nikde jsem se nedočetla o vyléčení. Nechali je utratit, jelikož z toho chytali záněty uší, a neměli síly na další léčbu. Ono rozříznutí, vymáčknutí hnisu a antibiotika pro králíčky není zrovna moc příjemné. Takto Schnoopy pošlou zpět k chovateli, kde prý mají i nějakou zvířecí kliniku na které se bude léčit..
V sobotu jsme slavili maminčiny narozeniny a můj svátek, jediné co by se z toho dne mohlo týkat Skipa bylo, že jsme si vytvořili vlastní agility překážky, trénovali frisbee atd. Byl šikovný, dělá mi radost. Do frisbee disku se opravdu zamiloval. Už si s ním hraje rád jako s míčky.
Dnes jsme spali ve stanu. Skip byl ze soboty byl tak vyřízený, že v noci běhal ze spaní. Spát jsme šli cca ve 3 ráno a on před tím celý den běhal.
To bude nejspíš vše. Již brzy se díky -.Baryk.-, můžete těšit na článek o psím cestování. Také vám připravím návod na ty agility překážky, ale to nejdříve musím nafotit, takže to sem přibyde až tak příští týden. Jen tak mimochodem STOP hlasitým reklamám. Chápu, že peníze jsou důležité, ale stále na to najíždím a vždycky to na mě vybafne...
Zdraví SkiPa se Skipem

Frisbee trénink - očima psa a paničky

26. července 2012 v 22:20 | Skipa |  Psí deník
Ahoj =) Dneska jsme se Skipínem po cca půl roce od incidentu s rozbitým diskem opět trénovali dogfrisbee. Jak to probíhalo? Čtěte dále..

Očima Skipa:
Odpoledne jsme šli ven. Panička si s sebou ale vzala nějaký moc voňavý pytlíček a to lítací kolo.
Jakmile mě odepnula z vodítka, šel jsem si čmuchat. Jéje, asi máme v revíru nějakou novou kočku... Krásně jsem si čmuchal, když v tom mě panička zavolala a něčím na mě mávala. Jééj to je ta blbost.. Ignoroval jsem jí i paničku a čmuchal si dál. Najednou začaly odcházet, přece mě tu nenechají! Utíkal jsem za nimi a panička vytáhla z toho pytlíčku mňamku. Aháá. Tak tohle tu má! Zase třepala s tou věcí, začala mě s ní šťouchat a mně to samozřejmě nedalo. Začal jsem se po tom ohánět. Chytal jsem to kolečko a snažil se ho setřást. Bože můj!! Začalo to lítat! No samozřejmě že jsem to musel chytat. Začalo mě to fakticky bavit. Skákal jsem po tom, a když jsem to paničce donesl, dostal jsem mňamku.
Mýma očima:
Než jsme vyšli na procházku připravila jsem si s sebou kapsičku dobrot a frisbee. Od nešťastné události jsme to zkoušeli pouze jednou a Skipíka to vůbec nebralo. Po příchodu na naše cvičící místo jsem Skipa odepnula z vodítka. Okamžitě chytil stopu, začal si čmuchat a já jsem ho vůbec nezajímala. Volala jsem, mávala frisbeeem a nic. Rozhodla jsem se tedy pro "urážecí" taktiku, a pomalu odcházela. Skipovi to nedalo a běžel za mnou. Byl dobře odměněn. Piškotkami nepohrdne =) Opět jsem zkoušela jeho pozornost upnout na frisbee a udělat z něj jeho kořist a po chvilce se přeci jen povedlo. Šťouchala jsem ho s ním a Skip se po něm začal ohánět. Přetahovali jsme se, a jakmile jsem uviděla Skipovu naprostou soustředěnost na disk, začala jsem ho házet. Povedlo se! Jsme zase tam kde před půl rokem =) Mám velikou radost ze Skipova "comebacku". Měla jsem strach, že po té zkušenosti se bude bát. Já už se ale nebála, jelikož jsme frisbee tentokrát pořídili bezpečné - gumové.
Už se těšíme na zítřek spojený s dalším tréninkem.
Ciao =)

Psí oči

26. července 2012 v 14:10 | Skipa |  Skip Videa
Jak již jsem zmiňovala, jako omluvu za neaktivitu jsme natočili video. Tentokrát je to ale mini-příběh.
Zkrátka, Skip chce kuřecí nuggetku, tak na mě dělá psí oči.. Velice smutné... :( (xD)
Video doporučuji přepnout do nejvyšší kvality =) V popisu videa naleznete také odkaz na píseň.
A co vaši mazlíčci? Také když něco chtějí umí udělat ten nejúžasnější pohled? =)

Teď už ale doopravdy...

26. července 2012 v 11:31 | Skipa |  Co chystáme...
Ahoj..
Po dlouhé době, ale přece se ozývám. Rozhodla jsem se, že na tomto blogu již definitivně zůstanu, a nebudu zakládat žádné jiné. Jako malou omluvu jsme se Skipíkem natočili "velmi smutné" video. Již se nahrává na YT, tak ho zde každou chvíli můžete čekat =)